Arvioitu aikataulu - Schedule 3.8.2019

Arvostelu kehissä alkaa klo 10.00. Näyttelyalueelle pääsee klo 8 alkaen. Tarkempi aikataulu alla. Sohvachampion-kilpailu alkaa klo 12 kehässä nro 5 ja ilmoittautuminen sohvikseen infossa klo 11.00-11.45.

KEHÄ 1 - RING 1
Petra Junehall, Ruotsi ......................................................................................63

berninpaimenkoira (pennut & veteraanit, ROP pentu, ROP veteraani) .......29   10:00
- urospennut
pentuluokka 5-7kk .......................................................................... 4
pentuluokka 7-9kk .......................................................................... 2
- narttupennut
pentuluokka 5-7kk .......................................................................... 9
pentuluokka 7-9kk .......................................................................... 3
- nartut
veteraaniluokka ...............................................................................11
isosveitsinpaimenkoira .................................................................................13   11:45
- urokset
junioriluokka.................................................................................... 1
nuorten luokka ............................................................................... 2
avoin luokka ................................................................................... 1
valioluokka ..................................................................................... 3
- nartut
junioriluokka.....................................................................................1
avoin luokka ....................................................................................1
valioluokka ......................................................................................4
entlebuchinpaimenkoira ...............................................................................21
- urokset
junioriluokka.....................................................................................2
nuorten luokka ................................................................................1
avoin luokka ....................................................................................1
valioluokka ......................................................................................7
veteraaniluokka ...............................................................................1
- nartut
junioriluokka.....................................................................................2
avoin luokka ....................................................................................4
valioluokka ......................................................................................2
veteraaniluokka ...............................................................................1

KEHÄ 2 - RING 2
Vincenzo Del Carro, Italia ..................................................................................45
appenzellinpaimenkoira
.................................................................................45  10:00
- urokset ............................................................................................................13
junioriluokka.....................................................................................3
avoin luokka ....................................................................................3
valioluokka ......................................................................................5
veteraaniluokka ...............................................................................2
- nartut ...............................................................................................................32
junioriluokka.....................................................................................8
avoin luokka ....................................................................................5
valioluokka ......................................................................................12
veteraaniluokka ...............................................................................7

KEHÄ 3 - RING 3
Barrie M Croft, Iso-Britannia .............................................................................52
berninpaimenkoira urokset
(JUN, NUO, AVO, VAL) .....................................52   10:00
junioriluokka.....................................................................................6
nuorten luokka ................................................................................7
avoin luokka ....................................................................................23
valioluokka ......................................................................................16
ROP juniori, ROP jälkeläisluokka

KEHÄ 4 - RING 4
Heather Head, Iso-Britannia ..............................................................................60
berninpaimenkoira nartut
(JUN, NUO, AVO, VAL) ........................................60   10:00
junioriluokka.....................................................................................12
nuorten luokka ................................................................................9
avoin luokka ...................................................................................27
valioluokka ......................................................................................12
ROP, ROP kasvattajaluokka

Ruokapalkintojen sponsorina on Hau-Hau Champion.
Tapahtuman pääsponsorina Hau Hau Champion Tapahtuman sponsorina Orion Tapahtuman sponsorina myös Duni Kiilto Sennenfest-logo